Mutlu yuva, Başarılı kariyer

 

Günümüzde boşanma oranları her yıl artmaktadır. Son 10 yılın verileri incelendiğinde en göze çarpan sebep; şiddetli geçimsizlikdir. Bu sonuçların en büyük sebebinin evlilik öncesinde çiftlerin birbirlerini çok iyi tanımamaları ve evlilik esnasında problem ve krizlerle sağlıklı bir şekilde baş edememeleri olduğunu düşünmekteyiz. 

Ayrıca çocukların davranış örüntüleri ve eğitime bakışları da günümüz ailelerinde en çok şikâyet edilen konulardandır. Burada çocuklardan kaynaklanan problemlerle beraber ebeveynlerin çocuklardan yüksek ve gerçek olmayan beklentileri de problemlerin kaynağını oluşturabilmektedir.

Muhtemel tehditlerin önüne geçmenin en etkin yolunun bireylerin kendilerini ve ailelerindeki diğer bireylerin kişisel özelliklerini iyi tanımaları olduğunu düşünüyoruz.

R&M Danışmanlık Test Merkezi olarak bizlerde bu noktada nişanlılara, evlilere ve çocuklara yönelik kişilik testleri kullanmaktayız. Bu testler ile,

  • Kendinizin potansiyellerinizi, olumlu ve muhtemel olumsuz yönlerinizi fark edeceksiniz,
  • Eşinizin, nişanlınızın veya çocuklarınızın potansiyellerini, olumlu ve muhtemel olumsuz yönlerini fark edeceksiniz,
  • Eşiniz, nişanlınız veya çocuklarınız ile muhtemel yaşayabileceğiniz sorunları şimdiden fark ederek bunlara yönelik çözümlerinizi geliştirebilirsiniz,
  • Çocuğunuzun öğrenme şeklini fark ederek derslerinde yaşaması muhtemel sorunları şimdiden çözümleyebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki; “mutlu yuva eşittir mutlu kariyer”.İçerik hakları

2016 Her hakkı mahfuzdur.
R&M Danışmanlık

İletişim Bilgileri

Telefone:+90 212 853 53 82
Email: info@diatestingcenter.com
Website: www.diatestingcenter.com