Raporlar Hakkında Genel Bilgiler

İnsanlık tarihinde kişilikler üzerine pek çok çalışma yapılmış ve bu alanda birçok kuram oluşturulmuştur. Çalışmaların sonucunda kabul edilen genel cümle “Her insan kendi içinde bir evrendir. Hiçbir insan, diğerine benzemez. Tıpkı kar taneleri gibi.”  Yani bu duruma göre dünyamızda şu an yedi milyardan fazla ve birbirinden farklı kişilik mevcuttur.

Tabi bu durum hiçbir benzerlik yokmuş gibi algılanmamalıdır. Kar taneleri birbirinden farklı olmakla birlikte bazı ortak motiflere sahiptirler. İnsanlarda tıpkı kar taneleri gibi belli ortak motiflerle birbirlerine benzemektedir. Bu ortam motifler (ortak yönler) üzerinden belli sınıflandırma veya gruplandırmalar yapılabilmektedir. Kişiliklerle ilgili ortaya atılan tüm kuramlarda bu sürecin birer ürünü olmakta ve insanları ortak noktaların kapmasında bilimsel ve sistematik bir şekilde ölçmektedir.

R&M Danışmanlık olarak bizlerde insanın 3 potansiyeli olan Duygusal Potansiyel, Zihinsel Potansiyel ve Fiziksel Potansiyelden yola çıkarak bu ölçümü yapmaktayız. Kullandığımız bu modelde ayrıca her bireyde baskın olan temel kişilik fonksiyonları da birbirinden farklı olmaktadır. Bu farklılığın oluşmasında doğuştan getirilen mizaç özellikleri ile yetiştiğimiz ortamın etkileşimi söz konusudur. Yani benzer mizaç özellikleriyle doğan insanlar yaşadıkları tüm deneyim ve olaylar sonucunda birbirlerinden farklı kişilik motifleri sergiliyorlar.

Günümüzde birçok noktada farklı ve ciddi problemler yaşamaktayız. Bu problemleri aşabilmek için sürekli başkalarını değiştirmeye ve düzenlemeye çalışmaktayız. Ayrıca yaşadıklarımızdan yola çıkarak kendimize hedefler koymakta ve sürekli onlara ulaşmaya çalışmaktayız. Bu noktalarda gözden en çok kaçan konu insanın kendini bilmesi ve tanımasıdır. Kendini bilmeyen kişiler başkaları ile olan ilişkileri ve geleceğe dair beklentilerinde çokta gerçekçi olamamakta ve daha büyük sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.

R&M Danışmanlık olarak geliştirdiğimiz bu testte amacımız bireysel farkındalığı artırmak ve bireylerin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. Testimizin insanları kullanmak veya gruplamak, etiketlemek gibi bir amacı yoktur. Ayrıca bireyin raporlarını en iyi kendilerinin anlayacağı ve yorumlamalar sonucunda net tanımlamalarda bulunacağı unutulmamalıdır. Çünkü her insan özeldir ve sadece kendisi kendisini derinden tanıyabilir. Burada dikkat edilmesi gereken kısım bireylerin kendilerini tanımak için yaptıkları çalışmalarda eksik veya yanlış bilgiler sonucunda kişilik terörü yaşama ihtimalleridir. Bu yüzden bir danışman veya profesyonelden yardım alınması gerekmektedir.

Raporlar Hakkındaki İlkelerimiz

Tüm rapor uygulamalarında kişisel mahremiyet ve kişisel bilgilerin gizliliği esas alınmaktadır. Testi çözen tüm kişilerin bilgileri kendi rızası ve onayı olmadan kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Kurumsal uygulamalarda test sonuçları sadece kurumdaki yetkili ve bireyler ile paylaşılır. Kurum içi paylaşımlardan tamamen kurumun kendisi sorumludur.

Teste katılan kişiler her zaman için kişilik motiflerini onaylayıp onaylamama hakkına sahiptirler. Ayrıca kişiler kişilik motifi tariflerinin kendisine uyup uymadığı konusunda tek söz sahipleridir.

Bu test, sağlıklı bireylerin kişilik motifleri hakkında bilgi vermektedir. Psikolojik rahatsızlığı bulunan bireylerde doğru bilgiler vermeyebileceği söz önünde tutulmalıdır. Ayrıca bu raporlar sonucunda bireyleri psikolojik rahatsızlıkları hakkında bilgi sahibi olunamaz. Zeka veya dikkat testi gibi özel alanlarla ilgili bilgi içermez. Testin ve test sonucu alınan raporların bu amaçla kullanımı, bu hizmeti sunan firmanın değil, bu hizmetleri satın alan kişi, kurum ve kuruluşların sorumluluğudur.

Test sonucu verilen raporlar, bireyler arası iletişim yönetimi, çatışma yönetimi, kişisel doygunluğun artırılması, bireyin kendisini anlamasına, sağlıklı nesiller yetiştirmesi gibi konularda kolaylaştırıcı çözümler üretilmesine yöneliktir. Testimizi satın almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

İrtibat için tıklayınız…

Meslek Seçim Raporu

Kişiliğinize uygun mesleğin seçiminde size rehberlik edecektir.
image1

Genel Kişilik Raporu

Kendinizi tanıyarak, kendinizi gerçekleştirebilmenizi sağlayacaktır.
image2

Öğretmen Raporu

Öğretim tekniklerinizi belirlemede size öncülük edecektir.
image3
Ayrıntılar için tıklayın

Kariyer Raporu

Kariyer hedeflerinizi tam olarak belirleyerek, geleceğinize daha güvenle yön verebilirsiniz.
image2
İçerik hakları

2016 Her hakkı mahfuzdur.
R&M Danışmanlık

İletişim Bilgileri

Telefone:+90 212 853 53 82
Email: info@diatestingcenter.com
Website: www.diatestingcenter.com